Çoğu Kişi Bunu Yapıyor! Artık Daha Dikkatli Olacaksınız

Yaşlanmanın en önemli belirtilerinden birisi de ağız çevresindeki kırışıklıklardır. Ağzımızın kırışmasına neden olan sekiz tane günlük hareketi siz değerli okurlarımızın okumasına bırakıyoruz. Kırışıklıkların önüne geçemeyiz ama bunları uygulayarak en aza indirebiliriz.

Günümüzde hepimiz yaşlı görünmeyi istemeyiz. Genç ve pürüzsüz görünmeyi hepimiz isteriz. Genel olarak yüzümüzün genç görünmesini isteriz. Dudaklar ve ağzı çevresine pek önem vermeyiz. Oysa ki yaşlanma belirtilerinin ilk işareti ve hacim kayıpları ağzı çevresinde başlıyor. Ağız çevresinde kırışıklıklara neden olan 8 kötü alışkanlık.

  • Somurtmak

Sürekli aynı görünmek ve somurtkan bir mimik içinde olmak derinin sürekli aynı yerden katlanmasına ve çizgilerin yerlerinin sabitlenmesine neden oluyor.

  • Pipet Kullanmak

Özellikle bayanlar, dudaklarına sürdükleri rujun bardağa geçmemesi için pipet kullanmaktadırlar.  Ancak tekrarlayan hareket, kırışıklıklara katkıda bulunabilir, doğal kolajının kaybolmasına neden olabilir.

  • Kuruma

Dudaklarımız doku hücrelerinin sağlığının doğrudan bir yansımasıdır. Bu hücreler sağlıklı olduğunda dudaklarımız dolgun ve genç görünür. Ancak susuz kaldığımızda dudaklarımız kuru,

Çatlak görünür ve bazı enfeksiyonlara daha yatkın hale gelir. Bu yüzden dudakları nemli tutmak çok önemlidir.

  • Güneşlenme

Güneşe maruz kalma, en sık görülen soğuk ağrılı lezyon tetikleyicilerinden birisidir. Dudakların yaralanmasına ve hasar görmesine neden olur. Güneşe aşırı derecede maruz kalmış dudakta yaşlılık belirtilerinin görülmesini sağlar. Bunu önlemek için, Yüksek faktörlü güneş perdesine sahip bir dudak balsamı kullanmak sadece dudakları nemli tutmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onları ölümcül UV ışınlarından da korur.

  • Sigara

Bu sigaranın hiçbir yararı yok. Lütfen sigara içen okurlarımız sigarayı lütfen sağlığınız için bırakın. Sigara içmek vücutta erken yaşlanmaya katkıda bulunur. Bir an önce vücudumuzu yaşlandırır. Sigara içerken tekrarlayan hareketler dudakların kenarındaki kırışıklıklara katkıda bulunur. Sigaradan vazgeçmek ideal bir çözüm olacaktır.

  • Çiğnemek

Tabi ki burada anlatacağımız yemek çiğnemek değil. Pek çok insan stresten veya alışkanlıklardan dolayı dudaklarını ısırır ve çiğner. Bunu bırakmak oldukça önemi çünkü anormal hücresel büyümeye yol açabilecek yara izi dokusu geliştirebilirsiniz.

  • Gülümsemek

Yüz kaslarınızı gülümsemek için tekrar tekrar kullandığınızda, dudakların yanlarında görünen çizgileri fark edeceksiniz. Gülümsemek çok önemli ancak sürekli gülümsemekte bizi yaşlı gösterecektir.

  • Islık Çalmak

Bir kamıştan yudumlamaya benzer şekilde, uzun süre ıslık çalmak, ağız etrafındaki kırışık cilde katkıda bulunmaktadır.