Çinlilerin Genç Kalmak İçin Kullandığı 6 Mucize Yağ

Yaşlılık hayatın vazgeçilmez bir noktasıdır. Hep genç kalacak halimiz yok. Günü ve zamanı geldikçe, yıllar geçtikçe bizlerde yaşlanacağız. Yaşlanmayı benimde istemediğim gibi siz değerli okurlarımızda istemeyiz değil mi? Günümüzde yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıracak daha güzel görünmemiz için kozmetik sektöründe satılan yaşlanma belirtilerini engelleyen ürünler kullanılıyor. Kozmetik ürünlerin bazı yan etkileri olabilir ve ayrıca bu durum kişinin bütçesini aşabilmektedir.

Uzak doğu kültürünün benimsediği ve asırlardır Çinliler tarafından genç kalmak için kullanılan bu yağlar eminiz sizin de çok hoşunuza gidecek.

Siz değerli okurlarımız ile paylaşacağımız bu yağlar sayesinde cildiniz kırışık ve sarkmış görünmeyecek. Böylelikle kendinizi daha genç hissedeceksiniz.

İşte o yağlar…

Tütsü Yağı

Tütsü yağı; vücuttaki lekelerin giderilmesinde, ciltteki yaraların onarımında, siyah noktaların giderilmesinde kullanılmaktadır. Tütsü yağının bu özellikleri sayesinde yıllar geçse bile cildiniz oldukça taze ve canlı görünecek.

Tütsü yağını; zeytinyağı, hindistancevizi yağı ile karıştırıp vücudunuzun herhangi bir bölgesine uygulayabilirsiniz. Kullanmadan önce cildinizin ufak bir bölgesine uygulayın ve herhangi bir kötü ve yan etkisinin olmadığından emin olun.

Portakal Çiçeği Yağı

Portakal kabuğundan distilasyon yöntemi ile elde edilen bir yağ çeşididir. Bu yağı tüm cilt tiplerinde kullanabilirsiniz ve en önemli avantajlarından biri de cildin elastikliğini bozmadan sıkılaştırmaya katkı sağlamasıdır. Ayrıca cildimizin erken yaşlanmasını engellemektedir.

Cildinize ovarak uygulayın ve sürdüğünüz bölgenin hava aldığından emin olun.

Lavanta Yağı

Gevşek bir cilde sahipseniz bu yağı rahatlıkla kullanabilirsiniz. İyileşmeye de oldukça katkısı olan bu yağı evinizde bulundurmayı ihmal etmeyin. Ayrıca lavanta yağı, anti-bakteriyel özelliği oldukça kuvvetli olan bir yağ olduğundan zararlı bakterilerin cildinizde birikmesini engeller. Akne, egzama ve kırışıklıklarda oldukça etkilidir.

Lavanta yağı her zaman hindistancevizi yağı ile karıştırıp kullanılmalıdır.

üzüm çekirdeği yağının faydaları

Üzüm Çekirdeği Yağı

Bu yağın en önemli özelliği çatlakların giderilmesinde oldukça etkili olmasıdır. Cildin üzerinde meydana gelen çatlakların giderilmesinde ve gevşek olan cildin sıkılaşması için kullanılabilir. Ayrıca vücuttaki kan akışının daha sağlıklı olmasını da sağlıyor.

Üzüm çekirdeği yağını uyumadan önce kullanmalısınız böylelikle cildinizin rahatça yağı emebilir ve siz de faydalarından daha rahat yararlanabilirsiniz.

Nar Yağı

Kanser tedavisinde kullanabilecek bir yağ çeşididir. Genellikle doktorlar tarafından da önerilir.

Vücuttaki kan akışının sağlıklı şekilde devam etmesi için oldukça etkilidir. Ayrıca kanın iletilmesi açısından da oldukça işlevseldir. Dahası, yaşlanma karşıtı özellikleri sayesinde çoğunlukla talep edilir. Daha sağlıklı ve daha sıkı bir cilde sahip olmanıza katkı sağlar.

Cildinize uygularken çok yavaş ve hafif hareketlerle uygulanması gerekmektedir. Uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına özen göstermeliyiz. Genellikle yatmadan önce kullanmanız önerilir!

badem yağının zararları

Badem Yağı

Kozmetik ürünlerin birçoğunda badem yağının kullanılmaktadır. İçeriğindeki E vitamini sayesinde oldukça kolay bir şekilde yaşlanma belirtilerini engeller. Ayrıca daha kaliteli bir cilt için anti-oksidan özelliklerini de barındırır.

Eğer cildiniz için iyileştirici bir serum arıyorsanız

3 çay kaşığı jojoba, kuşburnu ve E vitamini yağı, 3 damla limon ya da mür yağı, 4 damla lavanta yağı ve 5 damla portakal çiçeği yağını karıştırın. Bu karışımı koyu renkli cam bir kap içerisinde saklamalısınız. Karışımı bir gece bekletin. Daha sonra uygulayın!

Eğer yaşlanma karşıtı bir yöntem arıyorsanız

2 damla sandal yağı, tütsü yağı, lavanta yağı, sardunya çiçeği yağı ve saman çiçeği yağını 2 yemek kaşığı avakado yağı ile karıştırın.

Koyu renkli bir kapta saklamalısınız. Kullanmadan önce güzelce karıştırın ve cildinize uygulayın.