Ceviz Yapraklarının İnanılmaz Faydası ve Ceviz Yaprağı Çayı

Ceviz Yaprağının Faydaları

 • Akan kanı durdurur.
 • Tonik etkisi ile arındırma sağlar.
 • Bağırsakta yaşayan kurtları döker.
 • Kanı temizler.
 • Kan şekerini düşürür.
 • Kabızlıkta iyi bir alternatiftir.
 • Çocuklarda iştah açar.
 • Egzama, mantar, uçuk, uyuz, sivilce gibi deri hastalıklarında etkilidir.
 • Ağız içi hastalıklarına faydalıdır. Özellikle diş eti hastalıklarında iyi sonuçlar elde edilir.
 • Ayak kokusuna ve terlemesine iyi gelir.
 • Saç dökülmesini engeller.
 • Boğaz hastalıklarında gargara olarak kullanılabilir.

Ceviz Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

– Yarım ya da bir tatlı kaşığı ince kıyılmış yaprak, orta boy 1 su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 4-5 dakika demlendirilir ve ardından süzülür. Gün içerisinde 1 veya 2 bardak yudumlanarak içilir.

Ceviz yaprağının kaynatılması ile elde edilen karışım, çay olarak içilirse mideyi kuvvetlendirir, boğaz ve bademcik iltihaplarını tedaviye yardımcı olur. Ceviz yaprağı kaynatılarak, tüm sıraca (scrofula), Frengi (sifilis), egzama (mayasıl), herpes (uçuk) ve raşitik hastalıklarda, kemik çürümesinde, kemik deformasyonunda ve birde, iltihaplı el ve ayak tırnaklarında kullanılabilen çok tesirli bir banyo katkısı elde edilir.

Ceviz Tam Bir Şifa Kaynağı

Cevizin soğuk algınlığından deri hastalıklarına, mide rahatsızlıklarından halsizliğe kadar birçok hastalığa çare olduğunu dile getiren uzmanlar şöyle söylerler: “Ceviz, bağırsak kurdunu döker. Taze ceviz bal ile yenirse basura iyi gelir, cinsel gücü artırır. Ceviz kökünün kabukları zeytinyağı içinde kaynatılarak merhem haline getirilip, basura sürülürse fayda sağlar. Böbrek güçsüzlüğünü giderir. Ceviz yenirse çıbanı patlatır.

El ayak titremesini giderir. Kuvvetten düşene iyi gelir. Midenin çabuk acıkması ve hazmı kolaylaştırmak için tüketilebilir. Mide gazını geçirir. Grip ve nezleye faydalıdır. Öksürüğü keser. Sedef hastalığına şifa sağlar. Kısık sesi açar, sırt ağrılarına fayda sağlar. Sindirim sistemi bozukluğunu geçirir. Vücudu soğuktan korumak için tüketilebilir.

Ceviz öğütülür ve vücuda sürülerek uyuz hastalığı geçer. Vebaya iyi gelir. Zayıf vücudu kuvvetlendirir. Yorgunluğu ve bitkinliği giderir. Zehirlenmelere karşı yenir. Zindeleşmeyi sağlar. Yeşil kabuklarının suyu çıkartılır, gargara yapılırsa boğaz ağrılarını geçirir, buruna çekilirse kanamayı keser, sivilcelere sürülürse tedavi edicidir.”

Kansızlığı da önlüyor

Şeker hastalarının ve kansızlık yaşayanların kesinlikle ceviz yemeleri gerektiğini söyleyen uzmanlar “Şeker hastaları ceviz yaprağını kaynatıp içmelidirler. Ceviz yaprağı ve kabukları kaynatılıp balla karıştırılarak içilmeye devam edildiğinde kansızlığa iyi gelmekte, bu çay kanı temizlemekte, kalbi güçlendirmekte, ishali ve dizanteriyi kesmekte, siniri güçlendirmekte, iç kanamaları ve kadınlardaki beyaz akıntıyı kesmektedir. Ceviz meyvesi çocukların büyümesinin hızlandırmaktadır. Basur için taze ceviz tüketilmelidir. Ceviz beyin için gerekli olan gümüş iyonlarını ihtiva ettiğinden, çocuktan yaşlıya kadar herkes için muhteşem bir meyvedir” derler.

Lütfen arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.