Ceviz Bütün Olarak Nasıl Çıkarılır?

Merhabalar organik zamanının değerli okuyucuları. Bugün sizlerle küçük, pratik bir bilgi paylaşımı yapacağız. Cevizi bilmeyenimiz yoktur. Çok değerli bir kuruyemiştir. Değeri her geçen gün artmaktadır. Belki aklınıza gelmiş olabilir. Biz bu cevizi hep kırarak yedik ama bu ceviz tüm olarak çıkarılabilir mi. Eğer sizde kendi kendinize bu soruyu sormuş iseniz sorunun cevabı evet olacaktır. Basit bir yöntemle ceviziniz tüm olarak çıkarılabilir. Bahçenizden veya kuruyemişçilerden aldığınız cevizi tüm olarak nasıl çıkarabiliriz.

Malzemelerimiz.

Derin Bir Kap, Su, Tuz Ve Ceviz.

Derin bir kapa tuzlu bir su hazırlanır. Hazırlanan bu tuzlu suya cevizler atılır. Cevizlerin konulduğu bu tuzlu su bir gün boyunca bekletilir. Bir gün sonunda cevizler sudan çıkarılarak kuruması beklenir. Kurumadan kırma işlemine geçilmemelidir. Bir gün bekleyen cevizlerin kabukları iyice yumuşamış olacaktır. Yumuşayan cevizler kolayca kırılacaktır. Böylelikle cevizin dışarı bütün olarak çıkması sağlanır. Bu şekilde bütün çıkan cevizleri çeşitli tatlıları süslemekte kullanabilirsiniz, ya da evinize gelen misafirinize güzel bir kuruyemiş tabağı hazırlayabilir ve süsleyebilirsiniz. Cevizleri gören arkadaşınız tarifini sizden isteyecektir. Cevizi tüm olarak çıkarmanın nasıl olacağını öğrendik. İsterseniz sizlere kısa bir şekilde cevizin faydalarından bahsedelim.

Ceviz Kabuğunun Saç Beyazlamasına Faydaları

Cevizin Faydaları Nelerdir?

Beyne oldukça faydalı bir yiyecektir. B1,B2 ve B3 vitaminleri sayesinde cildi güzelleştirerek genç ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar. Ceviz, beyindeki yaşlanmaya bağlı belirtileri azaltmaktadır. Düzenli olarak tüketilen ceviz kötü halde bulunan kolesterolü düzenleyici etkiye sahiptir. Kalp damar sağlığını korur. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde oluşacak kanser gibi hastalıkların ortaya çıkmasını engeller. Zihinsel fonksiyonların işlevselliğini artırır. Kanda bulunan zararlı kolesterolün birikmesini engeller. Şeker hastalıklarına çok iyi gelmektedir. Erkeklerde meydana gelen prostat kanserini önler. Kalp hastalıklarını ortadan kaldırır. Midede ve bağırsakta bulunan gazın dışarı atılmasını sağlar. Çocuklarda zekâ gelişiminde oldukça faydalı etkiye sahiptir. Grip ve nezleye iyi gelmektedir. Sindirim sistemindeki bozuklukların giderilmesinde aktif rol oynamaktadır. İlerleyen yaşlarda oluşan kemik hastalıklarının önüne geçmektedir. Tokluk hissini uzun tutarak kilo vermeye yardımcı olucu etki yapar. Yorgunluk ve bitkinliğin azaltılmasını sağlar. Damar tıkanıklığını gidermeye yardımcı olur. Alzheimer hastalığına yakalanma riskini ortadan kaldırır.

ceviz zarı suyunun faydaları

Ceviz ayrıca son yılarda Antep fıstığının aşırı pahalanması sonucunda tatlı çeşitlerinde de kullanılmaya başlanmıştır. Emin olun cevizli tatlı da çok lezzetlidir. Kısmet olursa bir başka yazımızda cevizli tatlı yapımını siz okurlarımızla paylaşmak isteriz. Siz değerli organik zamanı okurlarımız için hazırlamış olduğumuz yazımızı sevdiklerinizle, dostlarınızla paylaşır mısınız? Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.