Çamaşırlarınızı Daha Beyaz Yapacak 3 Sır?

Bu 3 Sır sayesinde, giysilerinizi tekrar tertemiz ve beyaz bir hale getirmek için pahalı çamaşır deterjanları kullanmanıza artık gerek kalmayacak. Lekeleri beyaz giysilerden çıkarmak çok zor görünebilir. Lekeleri çıkarmanın hem basit hem de etkili birkaç yöntemi var. Bu sırları söylemeden önce, bu 3 yöntemin arasında reçetesiz satılan bir ilacında olduğunu söyleyelim.

1. Kabartma Tozu

Çoğu insan kabartma tozunun beyaz çamaşırlarda bayağı etkili olduğunu söylüyor. İnanılmaz özellikleri sayesinde, kabartma tozuyla her türlü temizlik yapabilir, çamaşırlarınızı daha beyaz ve ışıl ışıl hale getirmekte bunlar arasındadır. 8 gram kabartma tozu 1 galon (4 litre) suyla karıştırın. Sonra kıyafetleri birkaç dakika bu suda bekletin. Akabinde çamaşırları çamaşır makinesinden geçirdiğinizde kıyafetleriniz eski renklerine dönecektir.

2. Aspirin

Acayip gelebilir, ama aspirin çok etkili bir şekilde işe yarıyor. Sebebi ise Aspirin, giysilerdeki lekeleri çıkardığı söylenen asetilsalisilik asit içerir. 6 tane aspirini ezin ve tozunu bir su kabına bırakın. Sonra kıyafetlerinizi 30 dakika boyunca karışımın içine bırakın.

Son olarak ise çamaşırları normal deterjanla yıkayın. Lekelerden hiçbir eser kalmamış olacak ve kıyafetleriniz daha beyaz olacaktır!

3. Sirke ve Limon

Sirke ve limon, marketlerden satın aldığınız çoğu temizlik ürününden daha iyi performans gösterebilir. En inatçı lekeleri çıkarır ve ayrıca kötü kokuları yok eder. Birde hepsi bu kadarla sınırlı değil. Sirke, kıyafetlerinizdeki renklerin daha uzun süre dayanmasına ve beyazların gri renginin geçmesine de yardımcı olur. Şimdi beyazlarınızı tekrar beyazlatmak için, makinenize biraz sirke ve bir kaşık limon suyu ekleyin.

Giysileriniz daha sonra beyaz ve mis gibi olacaktır. Yeni temiz ve beyaz kıyafetler herkesin istediği bir şeydir. Bu yöntemleri arkadaşlarınızla paylaşın ve elbise dolaplarının daha çok parlak olmasına yardımcı olun. Onlarda size Allah razı olsun diyeceklerdir!