Çamaşır Yumuşatıcısının Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Kullanım Alanı

Evimizde kullandığımız temizlik malzemeleri evimizi temizlemenin yanında farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Bu malzemelerden biri de çamaşır yumuşatıcısı. Kıyafetlerinizi yumuşatmasının ve güzel kokmasının yanı sıra evinizin temizliğine katkısı da oldukça çoktur.

Her ne kadar şaşırtıcı olsa ve kulağa değişik gelse de yumuşatıcı evinizin pırıl pırıl olmasını sağlar. Bakalım çamaşırlar için kullandığımız yumuşatıcıları nerelerde kullanıyoruz.

1. Pencereler

Artık pencerelerin temizliği için cam temizleyici sprey almamıza gerek yok. Temizlik için hazırladığımız suyu içine yumuşatıcı ilave edin ve bir sprey şişesine koyun.  Hangi camı temizleyeceksek, Temizliğini yapacağınız cama yumuşatıcıyı sıkın ve kuru bir bez yardımıyla kirlerden kurtulun. Pencerelerin nasıl parladığına inanamayacaksınız.

2. Yerler

Yumuşatıcını etkisi sadece kıyafetlerinizle sınırlı değildir. Yukarda belirttiğimiz gibi camlar da kullandığımız gibi Evimizin zeminini de yumuşatır. Ilık su ile yumuşatıcı karıştırıyoruz ve paspas yardımı ile yerleri siliyoruz. Sonuç sizi şaşırtacak!

3. Mobilyalar

Yumuşatıcının evimiz için diğer bir faydası da evdeki mobilyalarda biriken tozlardan kurtulmanın bir yolu da yumuşatıcı. Sprey şişesinin içerisine su ve yumuşatıcı karışımını koyup mobilyalara sıkın ve kuru bir bez yardımıyla kurulayın. Mobilyalarınız ilk gün olduğu gibi olacak!

4. Saçlar

Evet bu yöntem belki Kulağa saçma geliyor olabilir lakin kuru ve yıpranmış saçlarınızın dermanı yumuşatıcı. Banyonuzu yaptıktan sonra saçlarınızı güzelce kurulayın ve yine sprey şişesinin içerisine koyduğunuz su ve yumuşatıcı karışımını saçlarınıza sıkın. Kuruduktan sonra saçlarınız yumuşacık olacak.

5. Duşa Kabin

Diğer bir kullanım alanı ise banyo ve duşumuzu aldığımız yer. Yani duşa kabinler. Yine su ve yumuşatıcı ile hazırladığınız karışımı duşa kabine sıkın ve bir bulaşık süngeri yardımıyla temizleyip, güzelce duruluyoruz Kirlerden iz kalmayacak.

6. Araç Koltukları

Sıcak su ve yumuşatıcı karışımını taşıt koltuklarınızın temizliği için korkmadan kullanabilirsiniz. Hem tertemiz olacak hem de kokusu sizi mutlu edecek.

7. Paslanmaz Çelik

Paslanmaz çelikten yapılmış eşyaların temizliği için yumuşatıcılar bir numara. Kuru bir beze hazırladığınız karışımı sıkın ve temizliğini yapacağınız bölgeye uygulayın. Paslanmaz çeliklerden yapılmış eşyalarınız pırıl pırıl olacak.