Bulaşık Makinesi Deterjanını Evde Yapabilirsiniz Hem de Tamamen Mutfağınızdaki Malzemelerden!

Bulaşık makinesi tabletlerinin fiyatları uçmuş vaziyettedir. Günden güne yükselen fiyatlar sebebiyle bütçemiz sarsılıyor ve alıştığımız ürünlerden de vazgeçemiyoruz çünkü daha temiz olduklarına inanıyoruz. Evinizde kendi imkânlarınızla ve oldukça kolay bir şekilde kendi bulaşık makinesi tabletlerinizi yapabileceğinizi söylesek ne dersiniz? Cevabınız nedir acaba?

Eğer pahalıya geleceğini veya zahmetli olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Oldukça kolay ve ucuzdur.

İşte ihtiyacınız olan malzemeler

  • 1 bardak karbonat
  • ¼  bardak sitrik asit ( ½ bardak limon suyu da iş görecektir)
  • 1 yemek sıvı bulaşık deterjanı (herhangi bir marka)

Hazırlanışı

Büyük bir kaba kabartma tozunu koyun ve ardından sitrik asidi veya limon suyunu ekleyin. Sonrasında bulaşık deterjanını da ekleyerek çırpıcı yardımıyla güzelce karıştırın ve ardından buz kalıplarına yerleştirin.

10 dakika bekleyin ve bulaşık makinesi tabletlerinize elimizle düzelterek son hallerini verin. 4 saat kadar bekletirseniz bulaşık makinesi tabletleriniz kullanıma hazırdır.

Her ay bütçenizin önemli bir kısmını bulaşık deterjanına harcamak yerine kendi evinizde oldukça basit malzemelerle kendi bulaşık makinesi tabletinizi yaptınız. Tebrikler! Kullanın ve ardından sonuçları bizimle yorumlarda paylaşın… Paranız cebimizde kalsın.