Bu Üzüm Sizi 10 Yaş Gençleştirecek

Menşei yani yetiştirildiği ve ilk üretim yeri olan Tibet civarında yetiştirilmeye başlanan  kurt üzümü yani mutluluk meyvesi  1500 yılı aşkın süredir insanların sağlıklı bir hayat sürmesine yardımcı oluyor.

Uzmanlar ömrü uzattığını ve yaşlılığın etkilerini ortadan kaldırdığını söylüyor. Hatta gençlik çeşmesi olarak adlandıran bile var. İçeriğinde çok yüksek oranda antioksidan bulunması ve lifli olması yaşlanmayı geciktirmektedir.

Günümüzde psikolojik problemlerin başında gelen depresyon ve anksiyete ve ruhsal sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Kurt üzümü antioksidan bakımından zengindir ve bu sebeple vücudunuzu yıpranmalara karşı koruyarak genç tutar. Aynı zamanda oluşan hasarı da büyük ölçüde geri döndürerek genç görünmenizi sağlar.

Uyku sorununuz varsa, kurt üzümü tüketerek kolaylıkla uykunuzu düzene sokabilirsiniz.

Özellikle çocuklarda kullanımı oldukça önemlidir çünkü büyüme hormonu salgılanmasını oldukça arttırır. Hafızanızı iyileştirir ve aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı korur.

Uzak doğuda özellikle kısırlık tedavisinde sıklıkla kullanılır ve sperm hareketliliğini arttırdığı kanıtlanmıştır.

Dikkat: eğer diyabet hastası ve diyabet ilaçları kullanıyorsak, bu meyveyi çok dikkatli tüketmeliyiz ve çok fazla tüketmemeliyiz. Aynı şekilde kan sulandırıcı ve yüksek tansiyon ilaçları ile etkileşime girdiğinden dikkatli kullanmakta fayda vardır.