Bu İpuçları Çok İşinize Yarayacak! Yumuşatıcının Farklı Kullanımı Şaşırtıyor

Bu İpuçları Çok İşinize Yarayacak! Yumuşatıcının Farklı Kullanımı Şaşırtıyor

Yumuşatıcıyı her evde mutlaka çamaşırları yumuşatmak ve ferah bir koku vermesi için kullanılmaktadır. Ancak yumuşatıcının bilmediğiniz bir çok kullanım alanı bulunmaktadır ve sizler için bu kullanım alanlarını bir araya getirdik.

Yanmış Tavalar

Yanmış tavayı temizlemek için mutlaka kimyasal maddeler kullanılması gerekiyor. Fakat her kimyasal istediğimiz sonucu veremeyebiliyor. Ilık suda çözdüğünüz bir kaşık yumuşatıcıyı yanmış tencerenin içine ıslayarak ekleyin ve bir gece bekletin. Çok rahat bir şekilde temizlemenizi sağlayacaktır.

Ahşap Yüzeyler

Ahşap yüzeylerin daha parlak olmasını istiyorsanız yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Su ile bir miktar yumuşatıcıyı karıştırın ve yüzeylere püskürtün. Ferahlatıcı bir koku evinize yayılacaktır.

Çıkartmalardan Kurtulun

Çıkartmalardan kurtulmak her zaman zor olmuştur. Fakat yumuşatıcı ile bu sorunu çözebilirsiniz. Su ile yarı yarıya seyreltilmiş yumuşatıcıyı karıştırın ve yüzeye uygulayın. Ardından ıslak bezle hafif silin.

Banyoda Kullanın

Kireç ve su lekelerini çıkarmak için her zaman sert kimyasal içerikli ürünler kullanılıyor fakat bu iş için yumuşatıcı işinizi görecektir. Yarım su bardağı ılık suya yarım su bardağı yumuşatıcı ilave edin ve yüzeye püskürtün. Bir süngerle temizleyin ve kurumasını bekleyin

Oda Spreyi

Sizde oda spreylerine para vermek istemiyorsanız yumuşatıcıdan faydalanabilirsiniz. Bir sprey şişesine su ile karıştırılmış bir miktar yumuşatıcı ve yarım kaşık karbonat ekleyin.Perdelerinizi, çarşaflarınızı ve döşemeli mobilyalarınızı tazeleyebileyin.

Halıları Yumuşatmak

Halılarınızı yumuşatmak için sıcak su ve yumuşatıcıyı karıştırın. Halının üzerine püskürtün, birkaç dakika bekletin ve buharlı halı temizleyici kullanarak yıkayın.

Sivrisinekleri Uzaklaştırın

Yumuşatıcı ayrıca sivrisineklerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Karbonat, bir miktar yumuşatıcı ve suyu karıştırın ve yüzeylere püskürtün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.