Bu Görünüme Sahip Olmak İçin Para Harcamanıza Gerek Yok

Evde bulunan malzemeleri değerlendirerek parlak ve hayalinizdeki cilde sahip olabilirsiniz. Buyurun bir göz atalım.

Canlı ve parlak görünümlü bir cilt için öncelikle cildinizin temizliğine dikkat etmeniz lazım. Makyaj yapmamış olsanız bile olumsuz çevre koşullarından etkilenen cildinizi her akşam temizlemenizi öneririz.

Temiz Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Yüzünüzü temizlemeniz için temizleme jellerine eş değer olarak evde hazırlayabileceğiniz basit bir tarif vardır. Yarım limonun suyu, yüzünüzü temizlemeye yardımcı olur. Eğer hassas bir cilde sahipseniz limon suyunun içine bal katabilirsiniz. Karışımı pamuk yardımıyla cildinize usulca bastırarak sürün.

Salatalık

Su oranı yüksek bir besin olan salatalık; lezzetinin yanında sağlıklı bir bakım ürünü olarak da bilinir. İçerdiği vitaminler ile cildinizi taze bir görünüme kavuşturur ve gereken nemi kazandırır.

Püf Noktası: Salatalığın suyunu sıkıp bir pamuk vasıtasıyla cildinizi temizleyebilirsiniz. Bunun yanında suyunu tamamen çıkarmak yerine salatalığı rendeleyip püre haline getirip, yüzünüze maske olarak sürüp 10 dakika bekledikten sonra su ile yıkayabilirsiniz.

Bal Ve Tarçın

Bal ve tarçın bir arada olduklarında muhteşem bir cilt bakım ürünü oluşturur. Bilhassa cildi sivilcelerden arındırmak için tesirli bir kür olabilir.

Püf Noktası: Ortalama 2 tatlı kaşığı bala bir miktar toz tarçın koyun, güzelce karıştırın ve temizlenmiş yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 10 dakika yüzünüzde bekleyen bu karışımı ılık su ile nazikçe temizleyin. Düzenli uyguladığınızda yüzünüzdeki sivilcelerin iyileşmeye başladığını göreceksiniz.

Lütfen beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.