Boynunuzdaki Karartıdan Kurtulmak Artık Çok Kolay! Hem de 20 Dakikada

Biz insanoğlu için vücudumuzun görünen yerleri çok önemlidir. Özelliklede yüz bölgesinin önemini yazmaya gerek yoktur. Yüz bölgemiz olmazsa olmazımızdır. Yüzümüzün temiz ve parlak görünmesi için her türlü yolu deneriz. Aynen yüz bölgemiz gibi açıkta olan boyun bölgemiz de çok önemlidir. Ancak yüzümüze gösterdiğimiz özeni boynumuz için göstermeyiz. Çoğunlukla boynumuza dikkat etmeyiz ve kaşındığı zaman kaşımaktan çekinmeyiz. Fakat bu durum boyun bölgesinin sertleşmesine ve renginin koyulaşmasına neden olur. Boyun bölgemiz oldukça hassas olduğu için bakımının yapımına da dikkat edilmesi gerekir.

Boyun Bölgemizi Temizlemek İçin Yapmanız Gereken 3 Yöntem Mevcuttur

  • Yöntem Buharlama yöntemi
  • Yöntem Arındırmak yöntemi
  • Yöntem Beyazlatmak yöntemidir.

1. Yöntem Buharlama

Bu yöntemi için öncelikle küçük bir havlu alın ve havluyu sıcak suya batırın. Sonrasında havlunun fazla suyunu sıkın ve havluyu sıcak şekilde boynunuza sarın. Havluyu 5 dakika boyunca boynunuzda tutun. Böylece cildinizi nemlendirir ve cilt gözeneklerinizi açarsınız. Boynunuzda biriken kir ve ölü cilt buhara maruz kalır.

2. Yöntem Arındırmak

Arındırma için ise bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı karbonat ve 3 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın. Tuz ve kabartma tozu yağda çözülmez. Karışımı boynunuza uygulayın. Masaj yapın. 5 dakika boyunca boynunuzu parmaklarınızla nazikçe temizleyin. Bu işlem sayesinde, kir ve ölü hücreleri kısmi temizlemiş olursunuz.

3. Yöntemi Beyazlatmak

Bu yöntemi için ise bir kaşık sandal ağacı tozu, bir kaşık Multani Mitti Fuller ’in toprağı), bir limon suyu ve yarım bardak süt alın. Tüm malzemeleri karıştırın. Macunu boynunuza uygulayın ve 10 dakika bekletin. Bekleme esnasında masaj yapmanıza gerek yok. Bu paket doğal temizleyici olarak görev yapar ve boyundaki cildi beyazlatır.

Sağlığınız bizim için çok önemlidir. Değerli okurlarımız sağlığınıza, kendinize çok iyi bakınız. Hayırlı günler dileriz.