Beyaz Giysileri Limonla Kaynattı Gözlerine İnanamadı

Değerli organik zamanı okurlarımız bugün sizlerle kıyafetlerimizin bembeyaz olması için neler yapabiliriz, bu konuya değineceğiz. Beyaz kıyafetlerimizin daha beyaz bembeyaz olmasını kim istemiz ki. Mat görünen, beyazlığı gitmiş gömlekleri giymeyi kimse istemiz. Beyaz kıyafetler çok nadir bir renge sahiptirler. Bunların narin olması onlara daha fazla önem vermemizi gerekmektedirler.  Beyaz giysilerin beyaz kalmasını sağlamak bazen imkânsız gibi görünebilir. Beyaz kıyafetlerin birkaç yıkamadan sonra rengi yavaş yavaş atıyor ve grimsi bir hal almaya başlıyor. Beyaz kıyafetlerimizin beyaz kalmasını sağlayacak ve bembeyaz olmasını sağlayacak bir yöntemi siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyoruz.

Beyazlığı gitmiş, kaybetmiş kıyafetlerinizi, su ve limon ile bir tencere içinde kaynatın.

Beyaz Kıyafetler

Beyaz olması gereken ama rengini kaybetmiş kıyafetler sizi çok mutlu etmez. Çoraplar için de aynı durum geçerli ki bu daha az önemlidir. Çünkü ayakkabınızın içine girdiklerinde kimse onları göremez, ancak gömleklerimiz öyle mi? Onlar hep göz önünde ve bembeyaz olmak zorunda.

Siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz su ve limon yöntemi için,

Yapılması Gerekenler:

Mutfaktaki ocağımızın üzerine büyük bir tencerenin içine suyu koyun ve ısınıncaya kadar bekleyin.
Limonları dilimler halinde kesin.
Giysinizi tencereye koyun ve limon dilimlerini ekleyin.


Suyu 5 dakika daha kısık ateşte kaynatın ve düzenli olarak karıştırın.
Suyu tencereden dikkatlice boşaltın. Kendinizi yakmayın. Giysinizi tencereden çıkarmadan önce soğumasını bekleyin.
Daha sonra, giysinizi çamaşır makinesinde her zamanki gibi yıkayın.

Makineden çıktığında inşallah kıyafetinizin daha beyaz göründüğünü fark edeceksiniz! Bu yazımızı beğendi iseniz, dostlarınız ve sevdiklerinizle yazımızı paylaşırmısınız. Teşekkür eder bembeyaz kıyafetler giymenizi temenni ederiz.