Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir?

Merhaba değerli okurlarımız, bu yazımızı okumaya başladığımıza göre bebeğimiz dünyaya gelmiş, hatta bir ay gibi süre geride kalmış gibi. Bu süre zarfında bebeklerimizde huzursuzluk artmıştır. Bu huzursuzluğun sebebi ise çocuklarda gaz problemidir.  Annelerin en büyük sorunlarından biri olan gaz problemi, bebeklerin uykusunda uyanmasına, uyuyamamasına, yemek yememesine ve sürekli ağlamasına sebep olabilir. Öncelikle annemiz yediğine dikkat etmelidir. Gaz yapacak yiyecekleri yememesi lazım. Sonrasında bebeğimizin gazı için doğal yollar kullanarak gaz probleminden kurtulabiliriz. Bebeğimiz gaz problemi çok ise en yakın çocuk doktoruna gitmeliyiz. Eğer bebeğinizin herhangi bir alerjik sorunu varsa kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Bebeğimizdeki gaz problemine iyi gelecek 1. Bitkimiz rezene bitkisidir.

1-Rezene

Bebeklerin gaz problemine en iyi gelen doğal yöntem rezenedir. Bebeklerde gaz oluşunu engelleyen yarım çay kaşığı rezene tohumlarını 4 fincan suda 10 dakika kaynatın. Soğutun ve gün boyunca 2 veya 3 kez küçük dozlarda bebeğinize verin. Hatta çayı kaynatıp annemiz de içmelidir.

2-Elma Sirkesi

Su içmeye başlayan bebeklerin sularına iki damla elma sirkesi damlatmak muhteşem bir çözüm olabilir.

3-Anason Ve Kimyon

Anason ve kimyonu suda kaynatıp, 2 çay kaşığı soğuyunca bebeğinize verebilirsiniz.

4-Sıcak Havlu Yöntemi

Ayaklarının altına sıcak havlu koyduğunuz zaman hemen gazını çıkarabilir ve o gece misler gibi uyuyabilir ancak sıcak havlunun ardından aynı şekilde ayağını da sıcak tutmaya devam etmelisiniz. Birden soğumamalı.

5-Karın Masajı

Bebeğinize her akşam yatmadan önce güzel bir karın masajı yapın. Ayaklarını yukarı aşağı sağa sola hareket ettirin ve karnını hafifçe ovun. O an bile gaz çıkarabilir ya da yatmadan önce rahatlayabilir ve siz de harika bir derin uyku çekebilirsiniz.

6-Çörek Otu

hamile kalmak için çörek otu yağı

1 çay kaşığı çörek otunu bir bardak suda içerisine koyup kaynatın. Kaynadıktan sonra içine 1 hurma atın. Soğuyunca bebeğinize 1 çay kaşığı içirin. Sonucunu 1 saat içerisinde görebilirsiniz.

7- Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu Yöntemi

Bebeklerde gaz problemine çare olacak değerli hocamız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu bir kür mevcut ve bu kürün malzemeleri ise oldukça kolay.

Malzemeler.

  • 1 çay kaşığı kimyon
  • Kaynar su

Hazırlanışı.

1 çay kaşığı toz kimyonu kaynar suyun içerisine atın.  Kaynatın ve soğumaya bırakın. İçine iki çay kaşığı toz şeker ilave edin ve karıştırın. Bebeğinize içirin ve gaz probleminden kurtulun.

Değerli okurlarımız gaz sıkıntısında en büyük pay annemize düşmektedir. Annemiz öncelikle yediğine içtiğine çok dikkat edecek. Bebeğimiz ağlamaya başladığında sabırlı olması lazım. Yukarda saymış olduğumuz doğal yöntemler işe yaramadı ise doktorumuza başvurarak gaz giderici damlalar alabiliriz. Gaz problemi belli bir dönem içerisinde oluyor ve bebeklerimizin bağırsakları geliştikçe gaz problemi de son buluyor. Sevgili okurlarımız bizi sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.