Bebek Pudrasıyla Yapılacakları Görünce Hemen Bir Bebek Pudrası Almak İsteyeceksiniz

Çocuklarınız büyüdükten sonra sizlerde muhtemelen bebek pudrasını kullanmadığınızdan çöpe attınız. Ancak bebek pudrasının nelere iyi geldiğini bilseniz yüksek ihtimal atmazdınız. İşte bebek pudrasının bilinmeyen faydaları.

Karıncalardan Kurtulun

Yazın en büyük sıkıntılarından biri karıncalar. Karıncalardan kurtulmak için pahalı kimyasallara para saymanıza gerek yok. Bundan sonra karınca sürüsüyle karşılaşırsanız geçtikleri bölgeye bebek pudrası dökün. Nedeni tam olarak bilinmese de karıncalar bebek pudrasından hiç hoşlanmıyorlar.

Böcekleri Kaçırın

Bahçenizdeki bitkiler böcekler tarafından zarar mı görüyor? Bitkilerin üst taraflarına bebek pudrası dökün. Böceklerin bir daha bitkilerinize gelmediğini göreceksiniz.

Ellere İyi Geliyor

Bahçeyle uğraşan biriyseniz ellerinizde nasır oluşması kaçınılmaz bir durumdur. Bir daha ki sefere bahçede iş yapmaya gitmeden önce elinize bebek pudrası dökün. Nasır oluşumunu önlediğini gözlerinizle göreceksiniz.

Ayak Ağrısını Geçirir

Bebek pudrasının emici ve yumuşatıcı özelliği mevcuttur. Ayağınız terlediyse ya da fazla ayakta kalmaktan ağrıyorsa ayağınızın altına bebek pudrası sürün. Bebek pudrasının faydalarından bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın.