Başınızı Yastığa Koyduğunuz Gibi Uyuyacaksınız

Başınızı Yastığa Koyduğunuz Gibi Uyuyacaksınız

Uyuyabilmek için her şeyi denediyseniz ve buna rağmen uyuyamıyorsanız ne yapmalısınız?

Günümüzde çoğunlukla insanlarımızda yatağa girdiği an uyuyamamaktan şikayet etmektedir. Uyuyamama sorunu biz insanları daha fazla strese sokmaktadır ve uyku kalitesi sorunu ortaya çıkarmaktadır. Aşağıda vereceğimiz teknik pek kimse tarafından bilinmemektedir. Evet işte tekniğimizin adı 4-7-8 tekniği. Evet yanlış duymadınız tekniğimizin adı 4-7-8 tekniğidir.

“4-7-8 Soluk” tekniği olarak bilinen bu yöntemi sizlerle paylaşalım.

Bu tekniğin hatasız bir biçimde çalıştığı biliniyor. Bunun nedeni beyinde kalp atış hızını düşüren ve insanların uykuya dalmasını kolaylaştıran kimyevi bir etki. Umuyoruz ki sizin de uykuya dalmanızı kolaylaştırır.

İlk denemenizde işe yarayacağını umuyoruz.

Asya’da uzun yıllardır uygulanan bu teknik dünya genelinde ne yazık ki popüler değil. Fakat, bu tekniğin en önemli savunucularından biri Harvard’da eğitim görmüş Dr. Andrew Weil.

Dr. Andrew Weil’in yaptığı çalışmaların sonucunda; gergin, stresli bireylerin düzenli soluk alıp vermediği ve hatta bazen farkında olmasalar bile nefeslerini tuttukları belirtiliyor.

Peki, bu teknik nasıl uygulanır?

İşte sorumuzun cevabı…

Öncelikle nefesinizi tamamen dışarı verin. Dört saniye boyunca burnunuzdan nefes alın ve nefesinizi yedi saniye tutup ardından sekiz saniye sayarak ağzınızdan nefesinizi boşaltın. Yapmanız gereken tek şey bu! Bu yöntemi üç kere tekrarlayın.

Nefesi dört saniye boyunca almanız beyninize daha fazla oksijenin gitmesini sağlar. Eğer nefesinizi yedi saniye boyunca tutarsanız oksijen vücudunuza girer ve kan akışını etkiler. Sekiz saniye boyunca nefesin verilmesi ise akciğerdeki tüm karbondioksidin dışarı atılmasını sağlar.

Andrew Weil, insanların bu yöntemi gün içerisinde iki  defa yinelemeleri gerektiğini söylüyor.

Uyku problemi çeken arkadaşlarınızla bu yöntemi paylaşmaktan çekinmeyin!

İnşallah en kısa zamanda bu sorununuzdan kurtulmuş olursunuz, ve bizlere de bir teşekkür edersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.