Banyonuzda Asla Bulundurmamanız Gereken 5 madde!

Banyo, insanın girip rahatladığı, kirlerinden arındığı, evimiz ve bizim için olmazsa olmaz yerlerden bir tanesidir.  Bazen bizler banyoda bazı malzemelerimizi bulundurabiliyoruz. Aşağıda değineceğimiz malzemeleri asla banyoda bulundurmamalıyız. Yer olmadığı için çamaşır makinemizi bulundurabiliyoruz ama diğer malzemeleri lütfen banyoda bulundurmayın Çoğunlukla da ihtiyacımız olan eşyaları banyoda saklayıp zamandan tasarruf etmeye çalışıyoruz. Fakat banyoda muhafaza ettiğimiz eşyalara dikkat etmemiz gerektiği ortaya çıktı!

Banyoda Saklamamanız Gereken Beş Malzeme Daha Var!

  1. Havlular

Evet değerli okurlarımız, banyoda olmaması gereken malzemelerden ilki havludur. Bu yazı dizisini hazırlarken bizim için de tuhaf geldi. Geneldi insanlar havlularını banyo dolaplarına bırakır.  Havlularımızı her zaman banyoda saklardık; çünkü hep böyleydi. Duştan çıkarken yakındaki bir havluya sahip olmak oldukça iyi bir durum. Ancak, havluları banyo dışında saklamak için yeni bir yer bulmak daha sağlıklıymış.

Banyoda bakterilerin üremesi için gerekli olan nemli alanlar mevcuttur.  Ve havlular da özellikle kötü huylu mantarlara karşı hassastır. Bakteriler banyoda bulundurduğumuz havlularımız gelmekte bizleri hasta etmektedirler. Sağlığımız için havlularımızı banyodan çıkarmalıyız.

  1. Bornoz

Bornoz da aynı şekilde havluda olduğu gibi banyoda bulundurmamalıyız. Havlularda olduğu gibi, bakteri ve mantarlar bornozun kumaşına kolayca yerleşebilir. Ayrıca, banyodaki nem, bornozun küf kokmasına neden olabilmektedir.

  1. Kitaplar Ve Dergiler

Bazı insanlar banyo yaparken veya tuvaleti kullanırken okumayı sever. Kitaplar ve dergiler banyonuzdaki nemi çok hızlı bir şekilde emer. Kitap ve dergilerimiz sayfaları buruşur ve mikroplar içine girebilir.

  1. Takı

Bazı bayanlar küpelerini banyoda saklar, çünkü aynanın olduğu yer, küpeleri saklamak için kullanışlıdır. Hemen küpeleri takar ve aynaya bakarız. Ne yazık ki, daha önce bahsettiğimiz nem, mücevherlerin daha hızlı bozulmasına neden olur. Özellikle gümüş takılar neme karşı çok hassastır.

  1. Parfüm

Banyoda pek çok insanın sakladığı bir başka ürün: parfüm. Ne yazık ki, sıcaklık değerinde meydana gelen ani değişiklikler parfümdeki molekülleri etkiler ve bu da parfümün ekşi kokmaya başlamasını sağlayabilir. Yani bu durum kesemiz için de oldukça kötüdür. Parfümümüzün bozulması demek yeni bir parfüm alınması demektir.

Siz değerli organik zamanı okuyucularımıza sağlıklı, mutlu bir hayat dileriz. Bu yazımızı da sevdiklerinizle, dostlarınızla paylaşırsanız bizi mutlu edersiniz. Teşekkür ederiz.