Bağışıklık Sisteminizi Bu Tarifle Güçlendirin ve Bir Daha Hasta Olmayın

Mevsim geçişlerinde sık sık hasta oluruz. Değişen havaya uyum sağlamakta zorlanan vücudumuz hasta olmaya elverişlidir. Özellikle bu geçiş dönemlerinde hasta olmayı önlemek için biraz takviye edici gıdalara ihtiyacımız oluyor.

 Tabiki takviye edici derken kimyasal besin takviyelerinden bahsetmiyoruz. Doğamız tüm ihtiyaçlarımızı giderme konusunda mükemmel ve vazgeçilmez bir kaynağımızdır. Eğer hangi malzemeleri kullanacağımızı bilirsek yaşayacağımız hayatın sağlıklı olmaması için hiçbir neden yoktur.

zencefilin yararları

 Mevsim geçişlerinde özellikle Çocuklarda ve yaşlılarda hastalanmalar daha sık ortaya çıkar çünkü vücut direnci genç ve orta yaş insana göre  nispeten daha zayıftır. Size vereceğimiz bu tarif sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve en son ne zaman hasta olduğunu unutacaksınız. Bu tarif, soğuk algınlığı, grip, boğaz ağrısı gibi can sıkıcı tüm sağlık problemlerinin giderilmesinde size yardımcı olacak.

Malzemelerinden biri olan zencefil güçlü bir antioksidandır ve özellikle kalp damar rahatsızlıklarına, hamilelikteki bulantıya ve araba, deniz tutmalarına iyi gelecektir.

Diğer malzememiz bal ve balın anti mikrobik özellikleri boğazınızdaki kaşınma, ağrı ve şişmeleri iyileştirecektir. Bu tarifin tüketilmesinden çok kısa bir zaman sonra  yararını hissetmeye başlayacaksınız. Haydi beraber bu tarifin nasıl hazırlayacağınızı anlatalım.

zencefilin faydaları

Malzemeler

  • Bir tutam bir zencefil kökü
  • 2 bardak bal
  • Vakumlu kapaklı cam saklama kapları
  • İki katlı tencere
  • Termometre

Hazırlanışı

Balı iki katlı tencerenin üst kısmına ve alt kısma da su koyun. Zencefili güzelce rendeleyin ve balın içerisine ekleyin. Su kaynadıktan sonra balın derecesi 185 dereceye ulaşana kadar termometreden takip edin ve bu sıcaklığı 10 dakika koruyun. Ardından, zencefili süzün ve saklama kaplarına alın. Aç karnına bir tatlı kaşığı sabah ve yatmadan önce bir tatlı kaşığı tüketerek sağlığınıza daha hızlı kavuşabilir ve hastalıkları engelleyebilirsiniz. Mutlaka Mevsim geçişlerinde özellikle yaz ayından sonbahara geçerken deneyin. Afiyet olsun.