Bağırsaklarınızı Doğduğunuz Gün Kadar Temiz Yapacak Karışım

Merhabalar değerli okurlarımız, bugün sizlere bağırsak temizliği konusunda bilgiler vermek istiyoruz. Sabah uyandığımız andan itibaren kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, meyve çay derken midemizi doldururuz. Az bir şey de olsa midemizin nefes alması gerekmektedir. Uzman doktorlarımız ve İslam alimleri, mideyi 3 bölmek konusuna değiniyorlar. Üçte birini yemek ile üçte birini suyla doldurmamız gerektiğini, ancak üçte birini de boş bırakmamız gerektiğini söylüyorlar. Midemiz ne kadar boş ise insanoğlu o oranda rahattır. Vücudumuza bir sürü yiyeceğin girmesi bağırsaklarımızın o oranda toksinlerle dolu olması demektir.  Genellikle, tükettiğimiz tüm gıdalar sağlıklı değildir. Hele ki son yıllarda yediğimiz içtiğimiz ne varsa bunlardın çoğunluğu doğallıktan uzak. Ya genetiği ile oynanmış ya içine katkı maddeleri konmuş, ya glikoz-früktoz şekeri, saymakla bitmiyor değerli okurlarımız. Bu yüzden kolon sağlığınızdan emin olmalısınız.

Kolon temizlemek oldukça kolaydır ve ihtiyacınız olan tek şey bu içecek

Evet, akşama kadar yedik içtik, şimdi ise bunları eritme vakti. Doğal olmayanlarla dolu olan midemiz ve bağırsaklarımız bunları eritmek için oldukça zorlanacaktır. Bağırsaklarınız yiyecekleri sindirmek için çok fazla çalışmak zorunda kaldığından, şişkinlik hissedebilirsiniz. Bu durum oldukça kötü bir durumdur. Sanki midenizde bir taş varmış hissi oluşmaktadır.

Ancak, yatmadan önce ev yapımı bir içecek içerek bu rahatsızlığı kolayca önleyebilirsiniz. Şişkinliğinizden kurtulmuş bir şekilde yatağınıza girebilirsiniz.

Gerekli olan malzemelerimiz

  • 1 adet yeşil elma
  • 1 avuç çilek
  • 250 ml su
  • 250 ml hindistancevizi sütü
  • 1 çay kaşığı keten tohumu
  • 1 çay kaşığı pisilyum lifleri (aktarlarda bulunur)
  • 2 çay kaşığı chia tohumu
  • 1 adet limon suyu

Hazırlanışı

Elmayı soyun ve çekirdeklerini çıkarıp parçalara ayırın. Elmayı ve çileği blendere koyun ve suyu, hindistancevizi sütünü, keten tohumu, pisilyum liflerini, chia tohumu ve limon suyunu ekleyin. Hepsini pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırın.

En iyi sonucu almak için yatmadan önce içmelisiniz. İçeceği düzenli kullandığınız takdirde şişkinlik hissinin geçtiğini ve kolonların temizlendiğini fark edeceksiniz.

Değerli okurlarımız sağlığımız için yatmadan 2-3 saat öncesinden yemeyi ve içmeyi bırakmalıyız ki, mide ve bağırsaklarımız 2-3 saat içinde bu yediklerimizi ve içtiklerimizi eritsin. Bizde yatağımıza gittiğimizde mis gibi tertemiz, ağrısız bir uyku çekelim. Sizin için hazırlamış olduğumuz bu yazımızı dostlarınızla, sevdiklerinizle paylaşırmısınız, teşekkür eder hayırlı günler dileriz.