Bağırsak Çalıştıran, Kabızlıktan Kurtaran Kür

Zaman zaman kabızlık ve bağırsak problemleri herkesin karşılaşabileceği problemlerden bir tanesidir. Yediğimiz yiyecekler mideden geçer ve bağırsaklara ulaşır. Eğer bağırsaklarda yararlı bakteriler azalır ise yiyecekler bağırsaklarda tıkanır ve tuvalete çıkma durumumuz azalır. Bu durum bizi rahatsız etmeye başlar ve vücutta şişkinlik oluşturur. Kabızlık durumu bize sıkıntı vermeye başlar doğal yollarla bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.  Kabızlığı gidermenin en hızlı yolu limon kürü uygulamasıdır.

Pek çok kişi tarafından denenen ve başarılı sonuçlar alınan bir tariftir. Ödemlerinizi atmak ve sindirimden boşaltıma kadar genel bir temizlik ve rahatlama sağlamak için limon kullanımı en etkili yöntemlerden birisidir.

Kabızlıktan Kurtaran Limon Kürü Tarifi

Malzemelerimiz.

  • 1 adet Limon Kabuğunun Rendesi
  • Yarım adet limonun Suyu
  • 1 Su Bardağı Ilık Su
  • Yarım Tatlı Kaşığı Zencefil Tozu

Uygulanışı.

Öncelikle limonu iyice yıkayıp, rendenin ince tarafı ile kabuğunu rendeleyelim. Yarım limonun suyunu da sıkıp, 1 su bardağı ılık suyun içine koyalım. İçine yarım tatlı kaşığı zencefil tozu ekleyip iyice karıştırın. Zencefil kullanımında aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Hazırladığınız karışımı tüketin.

Sabahları bağırsaklarınızı çalıştırmak için ise,  hazırladığınız bu karışımı her gün aç karna tüketmelisiniz. Sabah kahvaltıdan önce içeceğiniz bu kür ile bağırsak tembelliği ortadan kalkacaktır. Özellikle limon içerikli ürünlerin zayıflamak isteyen kişiler için de etkili olduğu bilinmektedir. Bu karışım ile rahatlayan bağırsaklar sayesinde ödem atılacak ve fazlalıklardan kurtulabileceksiniz. Eğer hamile ya da emziren bir anne iseniz mutlaka kullanmadan önce bir uzmana danışmalısınız.

İnşallah en kısa zamanda kabızlığınızdan kurtulmanız dileğiyle. Bu kürümüzü kullandıktan sonra yorumlarınızı bekliyoruz. Teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.