Asla Karıştırmamanız Gereken Temizlik Ürünleri

Daha temiz ve hijyenik  bir eve sahip olmak için ara ara  temizlik malzemelerini karıştırıp kullanabiliyoruz. Ancak evimiz temiz olsun diye uğraşırken bu yaptığımız karıştırma işlemi vücudumuza, canımıza zarar verebilmektedir.

Bazı kimyasalların karışmasıyla ortaya çıkan zehirli gazlar solunum sistemimize ve cildimize ciddi zararlar verebiliyor ve hayat kalitemizi ciddi anlamda olumsuz etkileyebiliyor. Bu konumuzda hangi kimyasalları karıştırmanın kesinlikle yapılmaması gerektiğini, anlatacağız.

İlk olarak hiçbir cam silme ürünlerini  başka hiç bir ürünle karıştırmamanızı tavsiye ediyoruz. Çıkardığı zehirli gaz küçük miktarlarda zararsız olsa da uzun vadeli maruz kalmada etkileri konusunda dikkatli olmanızda fayda var.

Karbonat Ve Sirke

 Bu iki maddeyi Ayrı ayrı kullandığımızda çok faydalı olan, işimize yarayan karbonat ve sirkeyi karıştırdığınızda ortaya sodyum asetat, su ve karbondioksit çıkar. Özellikle karbondioksite uzun süreli maruz kalmanız bayılma, akciğer yetmezliği gibi ciddi sorunlara yol açabilir. Ayrıca ortaya çıkan kabarcıklar, kapalı bir kutuda patlamaya sebep olabilir.

Çamaşır Suyu Ve Amonyak

En tehlikelilerden biridir. Ortaya çıkan gaz hem gözlerinize hem de içinize çekerseniz ciğerlerinize oldukça zararlıdır. Eğer bu duruma maruz kalırsak en yakın sağlık kuruluşuna gitmeliyiz.

Sirke Ve Oksijenli Su

Eğer karıştırırsanız ortaya perasetik asit çıkar ve temas ettiği her bölgeyi tahriş eder.

Klorlu Çamaşır Suyu Ve Sirke

Herhangi bir tür asit klor ile karıştığında ortaya klor gazı çıkar ve bu gazı solumak sağlığınıza oldukça fazla zarar verir.

İspirto Ve Çamaşır Suyu

Bu karışımdan ortaya hidroklorik asit ve kloroform çıkar. Yani ikisinden birini seçerek kullanmanız doğru olacaktır. Ovduğunuz yüzeyi temizlemek isterken birden ellerinizde, yüzünüzde, gözlerinizde ve ciğerlerinizde ciddi yanmalar hissedebilirsiniz.

Lütfen dikkatli olunuz. Hayatınız bizim için çok değerli.