Aristo Diyeti Sayesinde Sizde 7 Kilo Verebilirsiniz

Genel olarak biz insanlarda(değerli bayan okurlarımız) özelliklede yaz mevsimine girerken fazla kilolarımızdan kurtulup daha fit görünmek arzusu baş gösteriyor. Bilmeden ve uzman kontrolü olmadan yapılan yanlış diyetler sağlığımıza zarar verebilmektedir. Hem sağlımıza verecek zararı engellemek hem de hayal kırıklığı yaşamamanız için Diyetisyen Sezen Çetinkaya’nın Aristo diyetini siz değerli okurlarımız ile paylaşıyoruz…

Aristo Diyeti Nedir?

Hızlı, sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kilo vermek isteyen değerli okurlarımız için uygun olan bu diyet vejetaryen olan filozof Aristo’nun ismini taşıyor.

Aristo Diyetinin Uygulanmasında Çiğ Sebze Ve Meyvelerin Önemi Nedir?

Aristo diyetini önemli yapan konu, sebzeleri mevsiminde ve çiğ tüketilmesidir. Ispanak, karalahana, semizotu, kereviz, şalgam yaprağı, börülce, yeşil sebzeler ve Çin lahanası özellikle tüketmeniz gereken Sebzelerin başında gelmektedir. Bu sebzelerin içeriğinde düşük glisemik indeks olması bizlerin tok kalma sürenizi uzatacaktır.

Yaklaşık olarak 3 hafta(21 Gün) boyunca meyve sebzelerle beslenmek epifiz bezinizi temizler ve hormonların düzenlenmesini sağlar. Böylelikle hormonlarımız vücudumuzda daha aktif hale gelecektir.

Aristo diyetinde meyve tüketirken dikkat etmemiz gereken en önemli konu tükettiğimiz meyvenin içeriğinde bulunan fruktoz un düşük olması. Fruktoz bakımında düşük meyveler: kiraz, yeşil elma, çilek, şeftali, erik. Gibi

Aristo Diyetinde Bir Diğer Önemli Konu İse

Hayvansal kökenli besinleri çok çok az seviyede tüketmemiz gerekmektedir.

Yemeklerimizde sebze ve meyvelerin yanı sıra ızgara ya da haşlanmış et-tavuk-balık-yumurta tüketebilirsiniz.

Bitkisel çaylar,  yeşil çay, rezene, papatya, anason, sarı kantaronu öğleden sonra ve akşam saatlerinde tüketmemiz sindirim sistemimizi destekleyecektir.

Aristo diğerinde diğer önemli konu glutensiz beslenmeniz gerektiğidir. Glutensiz gıdalar tüketince antikor seviyemiz düşer ve hormonlarımız düzene girer.

İçeriğinde gluten bulunan, basit şeker içeren hazır ve paket yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıyız.

İçeriğinde glüten bulunan ekmek, beyaz un, hamur işi, buğday unu, çavdar unu, bulgur, yulaf ve bunları kullanarak hazırlanmış tüm gıdalardan uzak durmalıyız. Sabah uyandığımız zaman yüksek C vitamini içeren meyve tüketmemiz çok faydalıdır.

Haftada 2 gün sadece çiğ sebze-meyve tüketmelisiniz

Bu şekilde beslenirseniz 3 haftada(21 gün) vücudumuzun arınmasını sağlayıp,  kilo verme hızınızı arttırabilirsiniz. Hatta bu diyet sayesinde 3 (21 gün) haftada kolaylıkla 7 kilo verebilirsiniz.

Organik zamanı olarak sağlıklı ve huzurlu bir hayat dileriz. Esen kalınız…