Alüminyum Folyo’nun Mutfak Dışında 6 Kullanımı

Alüminyum folyo değince bizlerin aklına ilk gelen yemek pişirirken kullandığımız malzeme olarak aklımıza gelmektedir. Vücudumuzda herhangi bir yer ağrıdığı zaman bu folyo yu sardığımızda ağrıların kesildiğini göreceksiniz.

Romatizma ağrısı, ayak ağrısı mı çekiyorsunuz? Bunlar sizi daha da bitkin düşürüyor ve zorlanıyor musunuz? Yapmanız gereken şey basit; ağrıyan bölgeyi alüminyum folyo ile sarmak.

Alüminyum folyo, vücutta enerji akışının geçtiği biyolojik yolları düzenliyor ve böylelikle ağrılı bölgeyi yatıştırıyor.

Bu doğal uygulama hiçbir zaman tıbbi uygulamaların yerini almamalıdır!

Adale Ağrısını Yatıştırır

Ağrılı bölgenin etrafını alüminyum folyo ile sarın ve sabitleyin. 8 ya da 12 saat boyunca bekleyin ve bu yöntemi 10 gün boyunca uygulayın. Adale ağrılarınız geçecektir.

Soğuk Algınlığı Ve Gribi Engeller

Ayaklarınızı 7 kat folyo ile sarın ve bir saat bekletin. Daha sonra ayağınızı 1 saat havalandırın. Tekrar ayağınızı 7 kat folyo ile sarın ve 1 saat sonra yine çıkarın. İki gün boyunca bu yöntemi deneyin ve farkı görün.

Yanık Tedavisinde Kullanılır

Yarayı temizledikten sonra gazlı bir bezle kapatın. Ardından çevresini alüminyum folyo ile sarın. Ağrı dinecektir.

Bitkinliği Önler

Vücudunuzun enerji kanallarını düzenleyen folyo, daha rahat ve dengeli hissetmenizi sağlar. Minik folyo şeritlerini buzdolabında bekletin ve ardından göz altınıza yerleştirin.

Siyatik Ağrısını Azaltır

Doktora gidene kadar siyatik ağrınızı azaltmak için ayaklarınızı folyo ile sarın ve biraz da olsa rahatlayın.

Romatoid Artriti Rahatlatır

Ayaklarımızı  Isıtmak İçin

Ayaklarımız çok üşüyorsa alüminyum folyo bu sorununuzu çözebilir. Ayaklarımızı alüminyum ile 5-6 kat sarın ve bu folyoyu 1 saat kadar ayaklarınızda bırakın, ardından ayaklarımızın nefes alması için 1 saat kadar bırakın. Bu işlemi 2 gece tekrarladığımızda ayağımızın ısındığını göreceksiniz.

Eklem sızınız varsa, parmaklarınızı düzenli folyo ile sarın ve ağrılarınızdan kurtulun.