Altın Süt İçtiniz Mi?

Merhaba değerli okurlarımız, daha önce hiç duydunuz mu bilmiyoruz ama altın sütü denemelisiniz. Altın süt tam bir şifa kaynağıdır. Altın süt yani zerdeçallı sütün birçok faydası bulunmaktadır. kolon sistemi, bağırsak ve sinir sistemi, kemiklerimiz için oldukça faydalı bir karışımdır. Eklem ağrılarımızın tedavisinde bitkisel bir takviye edicidir. Romatizma ve artrite gibi eklem hastalıklarında tedavi edici özellik gösteriyor. Aynı zamanda altın süt bağışıklık sistemini güçlendiren özelliği sayesinde kansere yakalanma riskini azaltıyor ve kansere karşı vücutta koruma sağlıyor.

Zerdeçal, süt ve su birleşimiyle oluşan karışım karaciğeri temizlemede, vücutta ki toksinleri temizleme de ve sindirim sistemini düzene sokmada yardımcı oluyor.

Altın Süt Nasıl Hazırlanır?

İhtiyacımız Olan Malzemeler:
* 40 gram zerdeçal
* 1 su bardağından bir bardak az daha az su

* Süt

Hazırlanışı: öncelikle su ve toz zencefil karıştırılır.  Cezve yardımıyla yaklaşık 8 dakika kadar pişirilir. Karışım macun kıvamına gelecektir. Eğer katı bir kıvamda olursa bir miktar daha su ilave edebilirsiniz. Macun kıvamına geldikten sonra cezveyi ocaktan alın. Hazırladığınız bu karışımı 40 gün boyunca buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

* Zerdeçal ve su ile hazırladığınız bu macundan her gün sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa 1 çay kaşığı macunu 1 bardak süt ile karıştırarak tüketmelisiniz. Dilerseniz altın sütünüzü bal ile tatlandırabilirsiniz. Düzenli kullandığınızda daha etkili ve hızla faydasını göreceksiniz.

Şifa olsun değerli organik zamanı okurlarımız. İnşallah hastalıkların olmadığı, sağlıklı günler dileriz. Yazımızı okuduğumuz için teşekkür ederiz. Hayırla kalınız.