Alerjiden Nasıl Kurtulabilirsiniz? Doğal Tedaviler

Hepimizin tüm insanoğlunun en az bir şeye karşı alerjisi vardır. Eğer sizin olmadığını sanıyorsanız, henüz keşfetmemişsiniz demektir. Çünkü tüm insanların en az bir şeye karşı alerjisi bulunmaktadır. Ancak siz bunun farkında olmayabilirsiniz veyahut size herhangi bir rahatsızlığı görmemişsinizdir. Kimi alerjiler hiç tehlikeli olmasa bile kimileri nefes tıkanıklığından ölüme kadar ileri gidebilir. Bu sebeple çok küçük yaşlarda ebeveynler çocuklarını test ettirerek herhangi bir alerjinin çocuklarına yaklaşmamasını sağlıyor.

Bazı alerjiler sadece burnunuzun akmasına ve gözlerinizin yaşarmasına sebep olur veya durmadan hapşırtabilir. Eğer bu belirtileri görmezden gelirseniz alerjenler yavaş yavaş sisteminizde birikerek daha ciddi sorunlara yol açabilir. Örneğin en tipik durumu saman nezlesi yada bahar nezlesidir.

En yaygın alerjiler arasında küf, toz, yiyecek, ilaç, hayvan tüyü, polen, deri ve hayvan sokmaları yer alıyor ve sonuçları deri kaşıntısı ile başlayıp, boğaz gıcıklığı ile devam ediyor ve eğer devam ederse nefes darlığı ve kalp durmasına yol açabiliyor. Son günlerde özellikle çocuklarda görülen alerjik astım ve alerjik bronşittir. Çok dikkat etmeliyiz.

Piyasada satılan alerji karşıtı tabletler sadece kısa süreliğine alerjiyi bastırmaya yarar ve tamamen bir çözüm sunmaz. Halbuki, doğanın bize sunduğu bitki yağlarını kullanarak kolaylıkla tüm alerjilerden kurtulmamız mümkün!

Alerji İçin Doğal Tedaviler

Nane Yağı

Tıkalı burnunuzu açmak için nane yağından daha iyi bir çözüm düşünülemez. Ayrıca bronşit, sinüzit ve geçmeyen öksürüklerinizi de hafifletecek hatta geçirecektir. Vücudunuzun alerjiye verdiği aşırı tepkileri de yatıştırarak sağlıklı bir hayat sürmenizi garantileyecektir. İster oda nemlendiricinize bir damla ekleyin, isterseniz suyunuza bir damla ekleyerek tüketin. Her şekilde faydasını göreceksiniz. Çok faydasını göreceksiniz rabbimizin izniyle.

Çay Ağacı Yağı

Alerjiyle mücadelede kullanacağınız ilaçlar sizi yarı yolda bıraktığında, aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz çay ağacı yağını kullanarak tüm alerjilerinizden kurtulabilirsiniz. Bir parça pamuğa emdirerek kızaran cilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca açık yaralarınıza uygularsanız, daha hızlı iyileştiğini göreceksiniz.

Reyhan Yağı

Bağışıklık sisteminizin alerjenlere aşırı tepkisini önlemek için reyhan harika bir bitkidir. Hormon bezlerinize destek vererek vücudunuzun vereceği tepkiyi hafifleterek bir alerji atağı geçirmenizi engeller. Ayrıca yorgunluk hissini ortadan kaldırır ve vücudunuza giren virüslerle savaşır. Ayrıca çok iyi bir antioksidandır.

Okaliptüs Yağı

Ateşli hastalıklarda ve alerji ataklarında okaliptüs yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Belki de koalaların bu kadar uzun yaşama sırrı okaliptüs yaprakları yemeleridir. Özellikle ağzınızda, soluk borunuzda ve akciğerlerinizde yaşayan mikroorganizmaları ortadan kaldırmak için harika bir üründür. Solunum yolları hastaları üzerine yapılan sayısız araştırma ile okaliptüs yağının etkisi kanıtlanmıştır. Ani alerji ataklarını önlediği ve uzun vadede iyileştirici etkisi olduğu bilinen bir gerçektir. Özellikle bu yağ kış mevsiminde üst solunum yollarında etkili olduğu kanıtlanmıştır. burun tıkanıklığının açılmasında çok etkilidir.

Limon Yağı

Alerji belirtileri de dahil olmak üzere limon yağını birçok hastalığın tedavisinde kullanabilirsiniz. Özellikle bakteriyel hastalıklar söz konusu olduğunda bağışıklık sistemine yardımcı olarak aşırı tepki vermesini önlediği defalarca çalışmalar tarafından kanıtlanmıştır. Vücudunuzu zararlı tüm maddelerden temizlerken limon yağı kullanabilirsiniz. İçtiğiniz suya birkaç damla eklemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca limon yağı lenf sistemimizi destekler ve solunum rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Bitkisel Yağları Neden Kullanmalıyız?

Bitkilerden elde edilen ve tamamen doğal olan bu yağlar doğanın bize birer armağanıdır. Kimyasal tedavilere ihtiyaç kalmadan iyileşmeniz mümkün. Hem yan etkilerden korunmuş oluyorsunuz hem de modern tıbbın sorunun ne olduğunu fark etme sürecinde size verdiği gereksiz ilaçları kullanmamış oluyorsunuz. Doğa ana bize tüm güzelliklerini ve yararlarını sunuyor. GELİN DOĞA ANAYA KULAK VERELİM.