6 Ev Çiçeği, Hastalıkları Kendine Hapsedip Evdeki Oksijeni Temizliyor

Kötü kokular hayatımızın en kötü zamanlarıdır. Kötü kokular hayatımızın her alanında yanımızdadırlar. Evimizde, İşyerimizde ve hatta aracımızda. Evimizin bir köşesinde unutulmuş yemek artığı, Kurtlanana yiyecekler ve küf tutan ekmekler. Bu içeriğimizde sizlere bulunduğunuz ortamın havasını değiştirecek bitkiler sunuyoruz. Bu bitkiler sayesinde eviniz ve diğer kapalı mekanlar oldukça hoş kokularla bezenecek.

İlk önce Jerbera Papatyası

Jerbera papatyası ortamdaki karbondioksiti hızlıca emerek, oksijen sağlarlar. Ayrıca hoş kokuları ortamın havasını anında değiştirir.

Areka palmiyesi

Özellikle Ofis ve ortamlarında havayı temizlemek için kullanılan en yaygın bitkilerden biridir ve bakımı da çok basittir.

Kurdele Çiçekleri

Kurdele çiçeği ise havadaki karbonmonoksiti temizlemesinin yanında Havada bulunan zehirli kimyasalları da temizler. Havadaki karbondioksitin yanında zehirli kimyasalları da temizleyen kurdele çiçeği özellikle formaldehit temizleyici bir bitkidir. Havadaki hastalıkları, mikropları kendine çekerek havayı temizler.  Bu özelliği sayesinde Kurdele çiçekleri çok fazla kullanılmaktadır.

Bambu Palmiyesi

 Bambu Palmiyesi de aynı Kurdele çiçeği gibi havadaki kimyasalları kendi bünyesine toplar ve bunun yanında havayı nemlendirmesiyle bilinir.

Yelken Çiçeği

 Özellikle evimizde küf var ise Ortamdaki küf sporlarını ve diğer zararlı mantar türlerini kendi bünyesinde toplayarak havayı temizler. Özellikle banyolar ve çamaşır kurutulan odalarının göz bebeğidir.

Paşa Kılıcı

Harika bir hava temizleyicidir, Ortamdaki zararlı nitrojen oksidi kendi bünyesinde toplayarak havayı arındırır. Özellikle mutfak ve banyolar için idealdir.