5 Günde Göbek Yağlarını Eritin

Yağlarınızı eritebilmek için siz kıymetli organik zamanı okurlarımızla hem güvenilir hem de amacına uygun bir içecek tarifi paylaşacağız!

Gerekli Malzemeler

4 tane çubuk tarçın
2 adet limon
4 tane zencefil kökü

1 demet maydanoz
10 nane yaprağı
1 L su
Tarçın

Tarçının vücut hızını arttırdığı ve hastalıklarla mücadelenizi kolaylaştırdığını biliyorsunuzdur. Zencefil de aynı tarçın gibi vücut ısınızın yükselmesini sağlar ve kan dolaşım hızınızı arttırır. Sonuç olarak metabolizma hızınız artar ve vücudunuz yağ yakar.

Nane de kilo vermek için oldukça faydalıdır. Kasları rahatlatarak hazımsızlığı giderir ve sindirimi kolaylaştırır.

Limon suyu ise toksinlerinizden kurtulmanız için iyi bir alternatiftir ve yağ yakım hızınızı arttırır. Birde C vitamini içerdiğinden hastalıklarla mücadelenizde size yardımcı olur.

Hazırlanışı

Bir litre suda çubuk tarçınları bir kasede karıştırın ve akabinde kaynatın. Suyun rengi kırmızıya dönmeye başladığı zaman ocağı kapatın.

Bu da ilginizi çekebilir…

Zencefilleri ve limonu soyup ufak ufak doğrayın. Ardından blenderdan limon, zencefil, maydanoz ve naneyi geçirin. Hafif sıvı bir karışım elde edene kadar karıştırmayı sürdürün.

Bu işlemin sonunda su kaynayacak ve tarçın da rengini suya vermiş olacaktır. Kaynattığınız suyu blenderdaki karışımla 5 dakika iyice karıştırın.

Günde bir bardak için. İçerisine isteğe göre bir çay kaşığı bal da ekleyebilirsiniz.

Gereğinden fazla tüketmemelisiniz. Bunun yanında bol su içmeyi de ihmal etmeyin. Sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önceki zamanlar en iyi tüketim zamanlarıdır.

Sizin kilo verme yöntemleriniz neler? Bizimle paylaşabilirsiniz!

Lütfen sizde bu yazımızı sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın. Şifa olsun.