1 Haftada 4 Kilo Zayıflatan Çay Tarifi

Kısa zamanda zayıflamak herkesin hayali ama genelde çok da mümkün olmuyor. Böyle durumlarda 1 haftada 4 kilo verdiren çay tarifi tam olarak imdada yetişiyor.

Çayı içen herkesin iyi kilolar verdiği bilindiğinden bu tarifi siz Organik zamanı okurlarımızla paylaşıyoruz. Düzenli kullanılması durumunda pek çok insan gibi siz de fazlalıklarınıza elveda diyeceksiniz. İllaki bu kürleri uygularken az yemek, diyet ve egzersiz yapmayı da ihmal etmezseniz vereceğiniz kilonun çok daha fazla olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız.

tarçın faydaları

1 Haftada 4 Kilo Zayıflatan Çay İçin Malzemeler

  • 2 adet elma
  • 1 limon
  • 1 adet çubuk tarçın
  • Yarım çorba kaşığı tane karabiber
  • Yarım çorba kaşığı tane karanfil

1 Haftada 4 Kilo Verdiren Çay Tarifi

Limonu ve elmayı kabuklarını soymadan, çekirdekleriyle beraber eşit şekilde 4 parçaya ayırın ve diğer malzemelerle beraber ortalama 2,5 litre suyun içinde kaynatın.

Ara da kontrol edin ve elmalar pörsüdüğü zaman ocağın altını kapatıp suyunu süzün. Ilıdıktan sonra yemeklerden ortalama 15 dakika önce tüketin. Günde 3 defa tüketeceğiniz çayın kalan kısmını bir şişeye doldurup buzdolabında saklayabilirsiniz. Fakat her gün taze olarak hazırlamanız daha iyi olacaktır.

Sıcak ya da soğuk şekilde içilmesinde herhangi bir mahsur olmayan 1 haftada 4 kilo verdiren çay tarifini kullanmaya başladıktan sonra zayıfladığınızı hissedeceksiniz. Çok çabuk ödem attıran bu çay birde içindeki karanfil sayesinde sindirimin rahatlamasını ve bağırsakların düzenli şekilde çalışmasına yardım ediyor.

 

Lütfen faydalı bulduğunuz içerikleri sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin. Şimdiden teşekkür ederiz.